Akumulacja ciepła

Akumulacja ciepła w kominkach

Zdecydowana większość wkładów kominkowych UNICO Dragon, to urządzenia (paleniska) wysoko sprawne energetycznie. Nie wymagają dodatkowych systemów (wymienników) odzyskujących ciepło z spalin.

Po prostu z spalin nie odzyskamy liczącej się ilości ciepła.

wysoka sprawność = niska temperatura spali.

Nasze rozwiązania skupiają się na akumulacji ciepła, uzyskanego z samego wkładu kominkowego (korpusu) + rury dymowe, podczas palenia. Akumulacja to podstawowy wymóg w aktualnych energooszczędnych budynkach.

zestawy akumulacyjne

Produkujemy kompleksowe, 100% bezpieczne, zestawy akumulacyjne AkuMix dostosowane fabrycznie do wszystkich modeli wkładów kominkowych UNICO.

Oferujemy wyłącznie nowoczesne systemy, dostosowane do realizacji nowoczesnych kominków grzewczych i kominków akumulacyjnych.

Na zdjęciach, przykładowe zestawy akumulacyjne do montażu bezpośrednio na wkładach kominkowych.

Warstwowe zestawy akumulacyjne doskonale współpracują z sterownikami TATAREK, optymalizującymi proces spalania.

Sterowniki firmy TATAREK, przejmują proces spalania i pilnują aby przebiegał według w optymalnych dla użytkownika warunkach.

Kanałowe wymienniki ciepła do kominków

Wymienniki serii HOPPER i IMPET

Rozwiązania do akumulacji ciepła w kominkach, wykorzystujące kanałowe wymienniki ciepła. Spaliny gorące przepływają przez kanały, które odbierają i akumulują ciepło.

Akumulacyjne wymienniki ciepła do kominków, dostępne są na zamówienie.

W celu konfiguracji wymienników ciepła do konkretnej instalacji, zapraszamy do kontaktu.

W przypadku instalacji zestawów wymiennikowych, ważną sprawą jest dobór wkładu kominkowego. Nie może to być przypadkowo wybrany wkład kominkowy.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybór paleniska kominkowego:

UNICO Dragon X